Zvuk a vibrace jsou Život

Zasvěcení, rituály a jiné mýty ???

Někde jsem četl tyto úžasné věty .....

....šamanský buben bez Obřadu je pouze slepým, hluchým a neovladatelným nástrojem. Bez oživení a zasvěcení je vhodný maximálně pro zábavu a neposlouží majiteli ani ostatním. .... umí sílu přitáhnout..... ovšem Pouze buben, který projde řečeným obřadem je způsobilý posloužit svému hráči a ostatním posluchačům k jejich prospěchu a vždy bezpečně. Jedině takový buben můžeme směle a bezpečně použít k muzikoterapeutickým, léčebným, obřadním a posvátným účelům.

 

Co na to říci???...každý ať si úsudek udělá sám....

Myslím si , že člověk žijící v této nádherné době, době plné rychlých Změn a zborcení Jistot, Člověk vnímající energetiku lidí, prostředí  a Vesmírné pulsující Tvořivé  Rytmy si o těchto "krásných" Ego pohádkách a Dogmatech patřících do jiného, bezduchého věku, přírodního a společenského prostředí, Kosmických informací,  udělá svůj vlastní úsudek....

Myslíte si, že když Vám nějaký samozvaný "Guru" posvětí nějakým nevědomým Rituálem (samozřejmně jen on má patent na ten Pravý a účinný rituál) Váš vlastnoručně udělaný či koupený buben, stane se nějaký Zázrak s Vámi, s Vaším Vědomím, s Vaší Energetikou, s Vaším přístupem k Životu, Změníte Zásadně svůj Život a Postoje, jen takto, Lehce bez vlastních Prožitků a Vnitřní Změny Sebe na Cestě Životem???

Udělá zásadní Změny takto někdo za nás?. Může někdo "vysílat" např.Lásku když ji nikdy neprožil a ani neví o co jde?...Po Změnách bez "práce" jistě řada lidí Touží a celý život se o to snaží svými Představami, stovky absolvovaných seminářů, a stále NIC, nic....kde je asi chyba?.

Staneme se po "zasvěcení" najednou léčitelem, vnitřně vyrovnaným, spokojeným, harmonickým Člověkem??....

Jsme tvořiví Tvůrci, Vlastníky a Naplniteli svého Života, nebo stádní nevědomí Tvorové, surfující na vlnách manipulací a představ???

Nemám nic proti funkčním krásným rituálům, obřadům, jsou fajn a můžou nás vyladit na vyšší energetické hladiny i Poznání (pokud to není jen mechanické, bezduché konání, ale vědomý funkční proces komunikace s transcendentním přesahem...). Ostatně rituály jsou v našem životě denně přítomny, ale ty jsou jen "obyčejné" a ty nevidíme, neohromují.....

Jen v nich nesmí člověk samoúčelně otrocky uvíznout, uzavřít v nich svou osobní energetiku a nevidět dál široké Obzory, neprobudit své Vědomí, Poznání, Vývoj. Nechat si takto lehce své Poznání zotročit Poznáním a manipulativními dogmaty někoho jiného, nechat si naplnit svůj Život někým jiným, jinými Příběhy než svými a být živou "Mrtvolou"...

Šamanismus je o čem? ....třeba i o hledání vlastní Cesty, Prožitků, Moudrosti a Pochopení Sebe a Kosmu, ale jistě ne neustálé kopírování Postupů a myšlenek Někoho.

Jarek

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Šamanské bubny - Výroba a prodej Jaroslav Galáš +420775302166 www.lecive-zvonkohry.cz
FB: www.facebook.com/vrytmu.cz/