Zvuk a vibrace jsou Život

Zasvěcení, rituály a jiné mýty ???

Někde jsem četl tyto úžasné věty .....

....šamanský buben bez Obřadu je pouze slepým, hluchým a neovladatelným nástrojem. Bez oživení a zasvěcení je vhodný maximálně pro zábavu a neposlouží majiteli ani ostatním. .... umí sílu přitáhnout..... ovšem Pouze buben, který projde řečeným obřadem je způsobilý posloužit svému hráči a ostatním posluchačům k jejich prospěchu a vždy bezpečně. Jedině takový buben můžeme směle a bezpečně použít k muzikoterapeutickým, léčebným, obřadním a posvátným účelům.

Co na to říci???...každý ať si úsudek udělá sám....

Myslím si , že člověk žijící v této nádherné době, době plné rychlých Změn a zborcení Jistot, Člověk vnímající energetiku lidí, prostředí  a Vesmírné diktující Rytmy si o těchto "krásných" Ego pohádkách a Dogmatech patřících do jiného bezduchého věku, přírodního a společenského prostředí, Kosmických informací,  udělá svůj vlastní úsudek.

Myslíte si, že když Vám nějaký samozvaný "Guru" posvětí nějakým nevědomým Rituálem (samozřejmně jen on má patent na ten Pravý) Váš vlastnoručně udělaný či koupený buben, stane se nějaký Zázrak s Vámi, s Vaším Vědomím, s Vaší Energetikou, s Vaším přístupem k Životu, Změníte Zásadně svůj Život a Postoje, jen takto Lehce bez vlastních Prožitků a Vnitřní Změně Sebe na Cestě Životem???

Udělá zásadní Změny takto někdo za Vás???...Může někdo "vysílat" např.Lásku když ji nikdy neprožil a ani neví o co jde?...Po Změnách bez "práce" jistě řada z Vás Touží a celý život se o to snaží, stovky absolvovaných seminářů....ovšem bez úspěchu.

Stanete se najednou léčitelem, vnitřně vyrovnaným, spokojeným, harmonickým Člověkem??....

Jste tvořivý Tvůrce, Vlastník a Naplnitel svého Života, nebo jen stádně mechanický nevědomý Tvor, surfující na vlnách manipulací???

Nemám nic proti krásným rituálům, obřadům, jsou fajn a můžou nás vyladit na vyšší energetické hladiny i Poznání (pokud to není jen mechanické, bezduché konání, ale vědomý funkční proces komunikace s transcendentním přesahem...).

Jen v nich nesmí člověk samoúčelně otrocky uvíznout, uzavřít v nich svou osobn energetiku a nevidět dál za Obzory, neprobudit své Vědomí, Poznání, Vývoj. Nechat si takto lehce své Poznání zotročit Poznáním a manipulativními dogmaty někoho jiného, nechat si naplnit svůj Život někým jiným, být živou "Mrtvolou"...

Šamanismus je o čem? ....o hledání vlastní Cesty, Prožitků, Moudrosti a Pochopení Sebe a Kosmu, nebo neustálé kopírování Postupů Někoho?

Jarek

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Šamanské bubny - Výroba a prodej Jaroslav Galáš +420775302166 www.lecive-zvonkohry.cz
FB: www.facebook.com/vrytmu.cz/