Zvuk a vibrace jsou Život

Šamanský buben – můj kamarád a spojenec

Letos mi vešel do života úžasný kamarád. Šamanský buben. Své vyprávění začínám jedním z nejpůsobivějších zážitků, jaké jsme spolu zažili.

Stála jsem  v létě v noci za úplňku u velké  přehrady , kterou ze všech stran objímá les. Noc před půlnocí. Před sebou pohled na vodní hladinu olemovanou stromy.  Za zády les....Měsíc, mystické ticho, několik málo hvězd na obloze. Na radu Mého kamaráda Bubnu jsem se sem vydala bubnovat léčivou píseň  pro svůj život. Seděla jsem těsně u vody na kameni a prožívala vděčnost s pokorou, radost s nadšením, klid v duši s chutí tvořit a rozdávat  láskyplnost nejen Sobě, ale celému Světu. Po chvíli jsem vstala a začala se jemně pohybovat, tančit a bubnovat jednu z nejkrásnějších oslavných písní ,píseň  nekonečné proudící Lásce a Radosti a Hojnosti. Vzhlédla jsem a na nebi vyšlo  mezitím nespočitatelné množství hvězd.

Dlouho jsem pak v předklonu vzdávala úctu Bubnu, Vesmíru, přenádherné Matce zemi, čarokrásné noční krajině, kamarádce, která mě doprovázela.

Nebyla bych zažila takové mocné sepětí Sama sebe se Vším, kdyby mi milý Buben ten den odpoledne při bubnování nevydal pokyn jít večer k přehradě a  bubnovat léčivé a oslavné písně.

Dalším nezapomenutelným zážitkem se stala odpověď na moji otázku :“Jaký chceš obal, abych pro tebe připravila?“ Na obraz,  který se objevil před mým zrakem, nelze zapomenout. Barevný obal s motivem... Takový obal bych  nikdy nevymyslela . Něco tak originálního by má hlava nevytvořila. Šití obalu pro mne znamená obrovskou výzvu. Je to pro mě dosud nepoznaná a dobrodružná ruční práce. Až bude hotov, spatřím svůj naprosto jedinečný výtvor a už se na něj moc těším.

Mé zážitky s šamanským bubnem jsou  úžasné, mnohdy až nesdělitelné běžnými lidskými slovy.. .Je mým kamarádem pro  radost, spojencem s mou duší, rádcem v životních situacích. Doprovází mě i při mých cestách mimo můj domov.

Můj život se příchodem šamanského bubnu obohatil, změnil. S bubnem přišla do mého života Nová Síla, Nový Život. Cítím, co ke mně vysílá, cítím naše spojenectví. Mám pocit, že mi dává to, co nejvíce potřebuji.

Už od začátku jsem cítila, že se potřebujeme domluvit, zda se stane mým hudebním nástrojem nebo nástrojem pro léčení.

Svým vlastním láskyplným rituálem jsem zasvětila Buben léčení  a slíbila jsem mu, že ho nebudu používat jako hudební nástroj. Od té doby léčí můj přítel mou duši, tělo, rozradostňuje mě a poskytuje cenné informace. Můj Buben mi dává odpovědi na mé otázky, jemně mi sděluje rady a pokyny. Pokud si mám na něco prijít sama, mlčí.

Komunikujeme spolu. A je to tak jednoduché. Cítíme se. Víme o sobě. Mluvím k němu nahlas nebo beze slov. Důvěřuji mu a naslouchám mu jako Moudrému učiteli. Hladím ho. Poprosím ho. Poděkuji mu. Pečuji o něj. Respektuji jeho přání. Bubnuji intuitivně, jako kdyby se ruka sama pohybovala, s paličkou nebo bez.

 

Svůj Buben jsem si vyrobila na výrobním semináři sama. Náš vztah byl od první chvíle nádherný.  Věřím však, že bych si dokázala vytvořit úžasný vztah i k darovanému bubnu nebo po intuitivním nacítění i ke koupenému bubnu. Mám takový názor, že by ke mně stejně vždycky doputoval ten pravý a jedině správný.

Tak jako má kůže  z jelena....Vybrala jsem si ji bez rozmýšlení. Když pak   má kůže z jelena ležela přede mnou na trávě,těsně před doporučeným děkovacím rituálem na začátku kurzu, projížděly mnou vlny různých pocitů. Dojetí, že získávám kůži ze zvířete a  úctu k němu o to větší, že nejím maso. Pocit, že  mi najednou vstupuje část zvířete do života a má mi sloužit. Cítila jsem, jak jsou  osobnost zvířete a jeho jedinečný život vepsány do jeho kůže. A jak kůži nosilo zvíře , jehož energii snad i v ten zvláštní okamžik cítím. Ta energie bude od této chvíle skrze kůži sytit moji bytost. V poloze  na kolenou s hlavou skloněnou k Zemi a v hluboké úctě jsem procitovala  poděkování. Děkovala jsem i stromu, z něhož mám vyrobený rám. Cítila jsem neskutečnou vděčnost, že nám Matka Země dává tyto Dary.

Po rituálu poděkování jsme všichni účastníci kurzu začali s výrobou pod vedením zkušeného lektora Jaroslava Galáše. Oceňovali jsme s láskou vyrobené rámy a krásně  zpracované  kůže a také milé působení našeho učitele kurzu.   Na konci dne  docházelo k prvnímu seznamování s hotovými bubny  a navazování prvního láskyplného kontaktu s nimi. Každý si odnášel domů svůj buben jako svůj poklad.

 

A tak mi vešel letos v červnu Šamanský Buben do života. Od té doby tvoříme spolu nerozlučnou dvojici. Přeji  ze srdce všem lidem, kteří touží po šamanském bubnu, aby jim ten jedině správný a pravý vstoupil do života, aby se s ním  mohli prožívat jedinečné chvíle.


BB


Vyhledávání

Kontakt

Šamanské bubny - Výroba a prodej Jaroslav Galáš +420775302166 www.lecive-zvonkohry.cz
FB: www.facebook.com/vrytmu.cz/